Dobierz buty dla dzieci odpowiednie na wyprawy górskie!

Zbliża się lato, a to będzie oznaczało czas wszelakiego rodzaju wycieczek. Jeśli decydujecie się na wyprawę w góry całą rodziną, z pewnością zdajecie sobie sprawę, jak ważne będą odpowiednie buty dla dzieci, aby nasze pociechy nie miały problemów z chodzeniem. Bo wiedz, że domeną dzieci jest narzekanie na wszystkie przypadki niewygody i zmęczenia. Więc jeśli nie chcesz mieć przemarudzonej wycieczki, lepiej zadbaj odpowiednio wcześnie o właściwe buty dziecięce.
Buty dla dzieci muszą być za kostkę
Nie wierz słowom ludzi i sprzedawców, którzy będą twierdzili, że obuwie niesięgające za kostkę będzie sprawdzało się równie dobrze w górach, jak to z cholewą ponad kostkę. Lata doświadczeń nauczyły mnie, że jedynie buty dla dzieci i dorosłych sięgające za kostkę gwarantują, że nasza wędrówka nie zamieni się w piekło.
Sztywna konstrukcja trzymająca nogę w miejscu pozwoli uniknąć wszelakiego rodzaju skręceń nogi oraz będzie gwarantowała, że nie obetrzemy sobie stóp na skałach. Poza tym chodzenie w obuwiu za kostkę zawsze będzie wygodniejsze, gdyż noga w stopie oraz łydce będzie usztywniona.
Tylko i wyłącznie naturalne materiały skórzane
Powiedzmy sobie szczerze – sztuczna skóra jest złym rozwiązaniem na buty dla dzieci. Zwyczajnie nie sprawdza się, ponieważ nie jest w stanie przepuszczać powietrza. W efekcie stopa będzie się coraz bardziej męczyła. A zmęczone dziecko to marudzące, a nawet histeryzujące dziecko.

Zapytaj w sklepie, czy aby kupowane przez ciebie obuwie dziecięce jest wykonane ze skóry oraz bawełny. Materiały sztuczne są dobre jako wszelakiego rodzaju siateczki czy dodatki. Jeśli but posiada membranę, tym lepiej – będzie w stanie przez to przepuszczać więcej powietrza, odcinając zarazem dopływ wody.
Podsumowanie
Generalnie rzecz ujmując, buty dla dzieci powinniśmy kupować, kierując się prostymi zasadami:
Czy but sięga za kostkę?
Czy jest wykonany z wytrzymałych i naturalnych materiałów?
Czy wytrzyma kontakt z warunkami atmosferycznymi oraz naszym dzieckiem (woda, błoto, skały)?
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to gratuluję. Pozostaje jedynie wybranie obuwia dziecięcego na jeden sezon lub lata. Wszystko zależy od tempa rośnięcia dziecka oraz jego zaangażowania w chodzenie po górach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *