Zrzucanie zbędnych kilogramów

Zbliżają się wakacje a razem z tym sezon na urlopy. Wiele osób spędzi ten czas na plaży i chciałoby wyglądać najlepiej jak to możliwe ale kilogramy, których przybyło zimą, nie chcą same zniknąć.

Najlepszym i w zasadzie jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem na doprowadzenie swojej sylwetki do stanu, którego inny będą zazdrościć na plaży, jest zmiana diety i rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych.

Wiele osób uważa, że nie ma czasu na codzienne ćwiczenia i przygotowywanie zdrowych posiłków, poza tym istnieje błędne twierdzenie, że taki tryb życia jest bardzo drogi. Oczywiście nie jest to do końca prawdą, ponieważ można prowadzić zdrowy tryb życia nie wydając więcej pieniędzy niż przed zmianą.

Odpowiednie ćwiczenia

Najgorsze są początki zmagań z ćwiczeniami, ponieważ poza brakiem kondycji i wystarczającej siły fizycznej, każdego dnia po treningu odczuwamy ogromny ból mięśni, który niemal uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jeśli jednak przetrwa się te dni, to po dłuższym czasie będziemy niemal tęsknić za takim bólem.

Ćwiczenia fizyczne mogą doprowadzić do zdrowego uzależnienia. Ważne jest określenie celu, jaki chcemy osiągnąć do wakacji. Jeśli zależy komuś tylko na zrzuceniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, najlepszym rozwiązaniem będą ćwiczenia cardio. Nie są to ćwiczenia wymagające dużej siły, lecz raczej wytrzymałości, ponieważ do cardio można zaliczyć np. bieganie.

Poza zrzucaniem masy tłuszczowej bardzo często chcemy zbudować muskulaturę lub po prostu nadać sylwetce przyjemny dla oka wygląd. W tym przypadku nie obejdzie się bez siłowni, na której warto skorzystać z pomocy, jaką daje trener personalny.

imfit5

Odpowiednia dieta

Sam wysiłek włożony na siłowni nie przyniesie wielkich efektów, jeśli nie zmienimy diety. Często mówi się, że to właśnie dieta ma największy wpływ na budowanie mięśni. Aby odpowiedni zbilansować każdy posiłek, konieczne jest określenie celu i obliczenie zapotrzebowania kalorycznego. Ważne jest czytanie składu i makroskładników każdego produktu i wybieranie tylko tych, które nie zawierają sztucznych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *